Category: 
Sort by: 

Hale, Harold Assistant Principal
Stripling, Jacob Principal
McClatchy, Courtney Assistant Principal

Ayers, Alecia 8th Grade Inclusion
Barham, James 7th Grade English & Pre-AP English 7
Bennett, Holly 6th Grade Science & Social Studies
Bishop, Melissa 8th Grade AP English
Boren, Steve 8th Grade U. S. History
Bruno, Christopher 8th Grade US History
Bruno, Sheila Technology Foundations
Burkes, Jason Teacher
Cade, Lindsey 6th Grade Social Studies
Case, Rachel 7th Grade Inclusion
Covington, Kacy 6th Grade English/Broadcasting
Daniel, Angela 8th Grade Compacted & Regular Math
Eisenhart, Gretchen 8th Grade Math/Jr. Beta Club Sponsor
Fletcher, Jim Health/ PE/ Eastern Hemisphere
Fortenberry, Danielle Special Education
Gavrock, Suzan 8th Grade Science
Glass, Katie 7th Grade Math
Harrison, Shirley Technology Foundations
Haven, Emily 8th Grade English
Hileman, Ashley 8th Grade English
Hornsby, Brooke Choir, Newspaper
Hughes, Devin 8th Grade U.S. History & Eastern Hemisphere
Jolley, Jim Band
Lamar, Donna ELL Teacher
Lantrip, Kelsey 8th Grade Inclusion
Lewton, Jeremy 8th Grade Math
Liddy, Claire 6th Grade Math
Masters, Catherine Speech Pathologist
McIntyre, Maray Library Media Specialist
McMillen, Kayla 7th Grade English
Moore, Pam Special Education
Naquin, Richard 7th & 8th Grade Science
Nelson, Loren 6th Grade English
Odom, Crystal Lee 6th Grade Spotlight / Yearbook / Chess
Palmer, Maggie 6-8 Grades Language Arts Teacher and Cheer Sponsor
Rainer, Debra 6th Grade Math
Rainer, Paige 6th Grade Math
Russell, Carrie 6th Grade Science
Shaidnagle, David 7th Grade Eastern Hemisphere
Shoffner, Melanie 6th Grade Language Arts
Simmons, Karma 7th grade math teacher
Tate, Molly 7th Grade Math
Tiesenga, Sara 7th Grade Science
Washington, Shannon 6th Grade Special Education|HS Cheer
Weeks, Alyssa 7th Grade Language Arts
Wilson, Justin PE/Football

Baxter, Beth ALC Teacher
Bowden, Jamie Instructional Asst.
Bruno, Kaitlyn PE Asst.
Butler, Schylon Counselor
Childress, Amy MSIS Coordinator
Corpstein, Ellyn Counselor
DeShazo, Arron Computer Tech
Dunn, Baisha Instructional Asst.
Fitch, Stacie Physical Therapist Asst.
Green, Amy Occupational Therapist
Holloway, Johnny Maintenance Mgr.
Keel, Cedric SPED Asst.
Klinger, Jennifer Classroom Tech Coach
Labovitz, Natalie Therapeutic Specialist
Lawrence, Dewey Cafeteria Manager
Lindsey, Mandy Positive Behavior Specialist
Lookingbill, Bobbie Bookkeeper
Rabun, Kimberly Instructional Asst.
Sayle, Hayley Testing Coordinator/TST
Weatherford, Stacy Instructional Asst.
Wright, Valery Secretary
Zulager, Libby ADA Clerk

Allen, Trevor Student Webmaster